Порятунок потопаючого, а чи готові Ви до цього?

Всі ми любимо відпочивати і у спекотні дні нам особливо хочеться виїхати покупатися. І ось головне питання, а чи готові ми до непередбачуваних обставин? Коли звичайний відпочинок перетворюється на кошмар, і відчуття провини, страху та паніки заповнюють душу. А чи знали Ви , що в світі кожного року тонуть близько 360 тисяч осіб і це лише зафіксовані випадки. Чому така велика кількість, запитаєте Ви? Так , більшість з нас непогані плавці, проте правил поводження на водоймах ніхто не відміняв. Якщо Ви вирішили відвідати якусь річку, озеро і.т.д. ось перелік першочергових порад, котрих я Вам наполегливо рекомендую дотримуватися:

  • Ніколи не відвідуйте місця купання на одинці, адже все може статися і краще коли під боком буде ще хтось.
  • Якщо Ви вже знайшли собі компанію, попіклуйтеся про те , що б не тільки Ви вміли плавати, тому що це завжди додаткове страхування.
  • Не лізьте у воду у стані алкогольного сп’яніння , адже , як каже народна мудрість : “П’яному і море по коліна”, проте я б на це не розраховував.
  • Якщо з Вами діти , слідкуйте за ним , адже це ж Ваше майбутнє, кому вони найбільше потрібні, як не Вам.
  • Купайтеся лише на спеціально відведених для цього місцях, не варто бути першовідкривачем невідомих водойм.
  • Купайтеся не далеко від берега, не потрібно хизуватися Вашою хоробрістю.
  • Не пірнайте у воду з мостів, металевих конструкцій і подібному у не знайомих місцях , особливо головою у низ.

А що ж робити , якщо Ви єдиний хто бачить потопаючу людину?

Для початку дайте собі секунду на роздуму. Чи є якісь підручні засоби поруч? Чи є човен? Можливо, хтось є поруч? Прикинути, а чи вистачить Вам сил , врятувати людину? Як би це цинічно не звучало, якщо Ви не впевненні чи справитеся то варто пошукати інші методи порятунку, адже двох утопаючих витягувати ще складніше.

Не кидайтеся стрімголов у воду, краще зайти помалу, не спішити, адже якщо Вас на початку схопить судома – це аж ніяк не допоможе.

Врахувати умови: якщо це сталося на озері розрахувати відстань до берега, вітер. Якщо ж події розгортаються на річці то також до уваги береться течія. Бажано якнайближче зайти з берега.

Підпливаючи до людини намагайтеся заспокоїти її та підбадьорити.

Тепер один з найважчих моментів, людина яка у стресовій ситуації та й на додачу у сильній паніці , не думає  ані раціонально ані логічно їх цікавить лише процес виживання, тому ця людина намагатиметься за щось схопитися і є дуже великий варіант, що під це щось попадете саме Ви. Якщо так трапилося негайно пірніть , інстинкт не дасть тій людині по слідувати за Вами.

Людину треба захопити так, що б вона не заважала Вашим рухам. Найкраще буде підпірнути під неї і взяти одним із безлічі прийомів захоплення, підхопіть її під пахви та розверніть спиною до себе, слідкувати, що б голова потопаючого постійно знаходилася над водою.   

( декілька видів транспортування потерпілого )

Якщо людина пішла на дно, не залишайте спроб дістати її, навіть якщо вона там перебуває більше 5 хвилин.

Одразу, як тільки ви опинилися на березі , необхідно викликати бригаду швидкої допомоги і приступати до порятунку потерпілого.

Оглянути людину, швидко та старанно, звертаючи уваги на будь які дрібниці. Для прикладу ,якщо зіниці звужені – це означає , що людина непритомна і їй лише варто дати вдихнути нашатирного спирту та легенько постукати по щоках.

При відсутності пульсу, дихання та розширених зіницях потрібно негайно проводити реанімаційні заходи.

Передусім необхідно видалити всю воду з легень, це дійство займає не більше 15 секунд. Для цього перевернути постраждалого животом донизу та покласти собі на коліна , так щоб голова звисала, зробити 5 -7 натискань на спину.

Опісля кладемо ураженого на спину для розправлення дихальних шляхів та пальцями однієї руки відкриваємо йому рота , а іншої рукою обмотану в хустинку ,серветку чи щось подібне, очищаємо ротову порожнину від різноманітного забруднення.

Відразу приступайте до штучного дихання “рот - рот” або “рот - ніс” ,робити це варто 18 – 20 разів на хвилину , кожні 3- 4 секунди.

При відсутності серцебиття , штучну вентиляцію легень комбінують з непрямим масажем серця ( робити на твердій поверхні) :

  • Дорослий – два вдування на 13- 15 поштовхів, на глибину 4-5 см.
  • Дитина – одне вдування на 5 поштовхів, глубина 3 см.
  • Немовля – одне вдування на 5 поштовхів, глубина 1см.

Цю процедуру продовжувати до тих пір поки не проявляться ознаки життя : пульс, нормалізація зіниць, покращення кольору шкіри.

При приведенні до тями зігрійте потерпілого, закутайте в ковдру , напоїть солодким чаєм та дочекайтеся приїзду швидкої.

Ось так, надіюся, що Вам ніколи не знадобляться ці поради, але ми повинні бути до всього готовими. Дякую за увагу!

03 липня 2018
Поділіться публікацією у соцмережах