Порятунок потопаючого, а чи готові Ви до цього?

Всі ми любимо відпочивати і у спекотні дні нам особливо хочеться виїхати покупатися. І ось головне питання, а чи готові ми до непередбачуваних обставин? Коли звичайний відпочинок перетворюється на кошмар, і відчуття провини, страху та паніки заповнюють душу. А чи знали Ви , що в світі кожного року тонуть близько 360 тисяч осіб і це лише зафіксовані випадки. Чому така велика кількість, запитаєте Ви? Так , більшість з нас непогані плавці, проте правил поводження на водоймах ніхто не відміняв. Якщо Ви вирішили відвідати якусь річку, озеро і.т.д. ось перелік першочергових порад, котрих я Вам наполегливо рекомендую дотримуватися:
- Ніколи не відвідуйте місця купання на одинці, адже все може статися і краще коли під боком буде ще хтось.
- Якщо Ви вже знайшли собі компанію, попіклуйтеся про те , що б не тільки Ви вміли плавати, тому що це завжди додаткове страхування.
- Не лізьте у воду у стані алкогольного сп’яніння , адже , як каже народна мудрість : “П’яному і море по коліна”, проте я б на це не розраховував.
- Якщо з Вами діти , слідкуйте за ним , адже це ж Ваше майбутнє, кому вони найбільше потрібні, як не Вам.
- Купайтеся лише на спеціально відведених для цього місцях, не варто бути першовідкривачем невідомих водойм.
- Купайтеся не далеко від берега, не потрібно хизуватися Вашою хоробрістю.
- Не пірнайте у воду з мостів, металевих конструкцій і подібному у не знайомих місцях , особливо головою у низ.
А що ж робити , якщо Ви єдиний хто бачить потопаючу людину?
Для початку дайте собі секунду на роздуму. Чи є якісь підручні засоби поруч? Чи є човен? Можливо, хтось є поруч? Прикинути, а чи вистачить Вам сил , врятувати людину? Як би це цинічно не звучало, якщо Ви не впевненні чи справитеся то варто пошукати інші методи порятунку, адже двох утопаючих витягувати ще складніше.
Не кидайтеся стрімголов у воду, краще зайти помалу, не спішити, адже якщо Вас на початку схопить судома – це аж ніяк не допоможе.
Врахувати умови: якщо це сталося на озері розрахувати відстань до берега, вітер. Якщо ж події розгортаються на річці то також до уваги береться течія. Бажано якнайближче зайти з берега.
Підпливаючи до людини намагайтеся заспокоїти її та підбадьорити.
Тепер один з найважчих моментів, людина яка у стресовій ситуації та й на додачу у сильній паніці , не думає ані раціонально ані логічно їх цікавить лише процес виживання, тому ця людина намагатиметься за щось схопитися і є дуже великий варіант, що під це щось попадете саме Ви. Якщо так трапилося негайно пірніть , інстинкт не дасть тій людині по слідувати за Вами.
Людину треба захопити так, що б вона не заважала Вашим рухам. Найкраще буде підпірнути під неї і взяти одним із безлічі прийомів захоплення, підхопіть її під пахви та розверніть спиною до себе, слідкувати, що б голова потопаючого постійно знаходилася над водою.
( декілька видів транспортування потерпілого )
Якщо людина пішла на дно, не залишайте спроб дістати її, навіть якщо вона там перебуває більше 5 хвилин.
Одразу, як тільки ви опинилися на березі , необхідно викликати бригаду швидкої допомоги і приступати до порятунку потерпілого.
Оглянути людину, швидко та старанно, звертаючи уваги на будь які дрібниці. Для прикладу ,якщо зіниці звужені – це означає , що людина непритомна і їй лише варто дати вдихнути нашатирного спирту та легенько постукати по щоках.
При відсутності пульсу, дихання та розширених зіницях потрібно негайно проводити реанімаційні заходи.
Передусім необхідно видалити всю воду з легень, це дійство займає не більше 15 секунд. Для цього перевернути постраждалого животом донизу та покласти собі на коліна , так щоб голова звисала, зробити 5 -7 натискань на спину.
Опісля кладемо ураженого на спину для розправлення дихальних шляхів та пальцями однієї руки відкриваємо йому рота , а іншої рукою обмотану в хустинку ,серветку чи щось подібне, очищаємо ротову порожнину від різноманітного забруднення.
Відразу приступайте до штучного дихання “рот - рот” або “рот - ніс” ,робити це варто 18 – 20 разів на хвилину , кожні 3- 4 секунди.
При відсутності серцебиття , штучну вентиляцію легень комбінують з непрямим масажем серця ( робити на твердій поверхні) :
- Дорослий – два вдування на 13- 15 поштовхів, на глибину 4-5 см.
- Дитина – одне вдування на 5 поштовхів, глубина 3 см.
- Немовля – одне вдування на 5 поштовхів, глубина 1см.
Цю процедуру продовжувати до тих пір поки не проявляться ознаки життя : пульс, нормалізація зіниць, покращення кольору шкіри.
При приведенні до тями зігрійте потерпілого, закутайте в ковдру , напоїть солодким чаєм та дочекайтеся приїзду швидкої.
Ось так, надіюся, що Вам ніколи не знадобляться ці поради, але ми повинні бути до всього готовими. Дякую за увагу!