Поведінка на льоду

Отже, на календарі настала зима. Хоча в реальності її вже декілька років не має, як такої. Але ж все таки, потрібно бути готовим до раптових змін і повернення справжніх морозів і щедрих снігопадів, а найголовніше до міцного льодяного покриву. Звичайно, якщо рибалка займає не останнє місце у Вашому житті, то зміна пори року ніяк не вплине на Ваші звички. Тому відмова від вудочки на зиму сприймається навіть не просто з посмішкою, а з істеричним сміхом. Тому хочу поділитися рекомендаціями не лише зі знавцями по вилову рибі, а зі звичайними пересічними, котрим в той чи інший спосіб необхідно пересуватися по льоду. Надіюся , що нижче викладена інформація, допоможе Вам уникнути неприємностей.

Одразу визначемо, на будь яких водних ресурсах – лід буде вважатися безпечним при температурі повітря нижче нуля градусів.

Перед прийняттям рішення зробити крок на лід, варто дізнатися про товщину льоду у місці де ви хочете пройти. Найбільш небезпечні місця – це

  • Ділянки покриті снігом;
  • Місця зі швидкою течією ( річки, струмки, джерела, притоки, теплі стічні води промислових підприємств);
  • Кущі, трава, що виступають над поверхнею;
  • За наявністю вмерзлих у лід предметів ( палки, дошки і.т.п);

Категорично заборонено перевіряти міцність льоду ударом ноги! Варто розпочати з візуального огляду:

  • Для однієї людини – лід повинен мати синюватий або зеленуватий відтінок, його товщина складатиме десь приблизно 5-7 см. Якщо лід блакитного кольору він є найміцнішим, а ось білого - міцність рази в два менша, сірий колір означає, що у товщі льоду присутня вода.
  • Для групки людей – лід повинен становити не менше 15 см, причому з дотриманням дистанції 5 метрів у колоні по 4 людини.
  • Для масових заходів , таких як гра в хокей – товщина льоду повинна завтовшки бути не менше 25 см.
  • Для транспортного засобу –  межа перетину повинна складати не менше 35 – 45 см, з дистанцією в колоні від 35 метрів.

Тому краще всього пересуваючись по льоду користуватися спеціально обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. У разі їх відсутності ( швидше за все ), міцність льодового покриву можна визначити за допомогою плішні.

Якщо дійшовши до певного моменту Вам здалося, що лід недостатньо міцний, потрібно негайно припинити рух й вертатися назад по своїх слідах, роблячи перший десяток кроків, не відриваючи ніг від поверхні льоду. ( ковзати )

Якщо  успішно дібралися до місця свого лову – Ви вже молодець ! Проте не рекомендується пробивати багато ополонок на невеликій ділянці, стрибати , бігати або скупчуватися у великі групи. Пробивати ополонки варто на відстані не менше 5-6 м одна від одної.

Наступна дія точно не зробить Вас героєм серед своїх побратимів , але врятує в конкретний момент – це одягнений рятувальний жилет , а також лінь завдовжки 15 -20 м з петлею на одному кінці і важком не менше 500 г на іншому кінці.

Життя та здоров’я залежать лише від Ваших дій, тому будьте обережні !

11 грудня 2020
Поділіться публікацією у соцмережах