Вибір рюкзака , що саме Вас задовільнить?

Як вибрати напличник

Важко уявити наше повсякденне життя, без ранцю. Адже ж добре , коли ти можеш йти та насолоджуватися навколишніми красотами , при цьому не втомлюючи свої руки. Проте вибір цієї речі справа дуже відповідальна , тому що миловидна прогулянка , може перетворитися на справжній кошмар. І проклинатимете Ви себе за власну необережність. Тому ми спробуємо розібратися з Вами , як правильно обрати рюкзак та на які нюанси Вам необхідно звернути увагу.

Розпочнемо ми , з найпоширеніших наплічників – туристичних.

Якісний туристичний рюкзак (Наплічник) хочеться купити одразу , і користуватися ним половину свого життя. Якщо це Ваша перша покупка , швидше за все , Ви загубитеся серед великої кількості варіантів виробу.

 1. Конструкція.

За своєю конструкцією туристичні рюкзакі поділяються на:

 1. М’які.
 2. Каркасні.
 3. Станкові.

М’які – це наплічники без жорсткого каркасу та вставки. Такий вид стає твердим при наповнені, тому до його упакування потрібно поставитися серйозно. Безперечний плюс такого рюкзака – це його маленька вага.

Каркасні – найбільш популярний вид туристичних рюкзаків. В його спинці є наявні металеві пластини, що робить не надто чутливим до правильного складання , форма тримається навіть при відсутності речей – а це ідеально підходить для тих хто тільки починає свій шлях туризму.

Станкові – це цільна системо до якої прикріпляються підвісна система та речовий мішок. Через свою вузьконаправленість , вони рідко зустрічаються у продажі.

 1. Об’єм  ранцю.

Для коректного вибору об’єму  речового мішка , ми спочатку визначаємося з метою, для якої ми його беремо. Якщо це  прості виїзди до трьох днів і не передбачають надмірного спорядження та продуктів з собою, то вам підійдуть ранці об’ємом  до 40 – 50 літрів.

Якщо ж це неважкий похід  або виїзд на риболовлю, полювання чи за грибами до 10 -12 днів – Вам підійде рюкзак до 80 літрів, якщо ж у Вас грандіозні плани і Ви вирішили спробувати свої сили у професіональній вилазці то Вам потрібен ранець з об’ємом 60 – 90 літрів для дівчат та 90 – 120 для чоловіків.

Але , як каже правило : яким б великим  не був рюкзак , він завжди забивається по максимум. Якщо Ви не зможете розподілити правильно речі , і все ваше добро не вміститься, його необхідно буде навішувати ззовні, а це вважається дурним тоном, тому що це все ,буде чіплятися за все що тільки зможе.

 1. Певні елементи конструкції рюкзаків.

До цього переліку входять:

 1. Лямки.

Найбільш практичні є s – образні та дугообразні лямки – вони краще тримаються на плечах і не спадають, рівномірно розподіляють нагрузку. В ідеалі вони повинні бути завширшки 5 – 8 см. Хоча правильно підібрані лямки будуть на вас триматися , але про всяк випадок, розробники передбачили спеціальну нагрудну стяжку, котра буде фіксувати лямки, проте може заважати Вам дихати на повні груди при сильному затягуванні.

Окрім форми, важливу роль відіграє і наповнення лямок. Найбюджетніші лямки – це тканинні , вони є жорсткі та легко перекручуються  - зустрічаються у недорогих моделях.

Хорошими вважаються вставки  з різною степінню жорсткості – забезпечують максимальний комфорт та і правильне розподілення нагрузки.

 1. Пояс.

Придуманий спеціально для того , щоб перенести нагрузку зі спини та плечей на ноги. Ширинна повинна складати не менше 10 см, а товщина 10 -16 см.

 1. Клапан.   

Або , як ще його називають в просто народі – головний карман. У ньому можуть бути вбудовані,   більш менші карманчики. У них зручно зберігати будь які дрібниці, для швидкого їх знаходження. Клапан може бути , як пришитим до рюкзака так і вбудованим. Доречі, другий варіант набагато кращий попросту через те , що при необхідності ви його можете зняти.

 1. Кишені.

Як Ви вже могли здогадатися існують два типи ранців : із зовнішними кишенями та без них. На сьогодення більшість виробників відмовляються від вбудованих кишень. Вони хоч і додають об’єму Вашому рюкзаку проте збільшують вагу та зміщують центр маси. А у важкому поході – важливий кожний грам.

 1. Стяжки та петлі.

Дозволяють зменшити об’єм ранцю , а також слугують кріпленням для наметів , килимків і.т.д. Також добре , коли в рюкзака є міцні ручки для піднімання чи перенесення.

 1. “Щуряча нора”.

Відділення що розташоване знизу і являє собою додатковий вхід.  Надає доступ до речей , що розташовані на дні ранцю – спірне питання в корисності такої конструкції.

 1. Блискавка і кріплення.

Також треба приділити необхідну увагу цим деталям, тому що вони є важливою складовою системи. Адже вони відчувають , майже не найбільшу нагрузку, тому ці речі мають бути якісними. Хорошими та практичними загалом рахуються блискавик YKK , кріплення Duraflex та Nexus .

 1. Матеріал виготовлення.

Майже більшість наплічників сьогодення пошито  із сентетичних тканин  , найбільш впізнаваємі - це Cordura та Oxford.  Oxford являється м’якшим та легшим , проте Cordura славиться своєю міцністю та довговічністю. Тому ми рекомендуємо обирати рюзкаки, що виготовлені саме з цих двох матеріалів.

Рюкзак виготовлений з матеріалу Cordura

 ( Cordura )

Рюкзак виготовлений з матеріалу Oxford

 ( Oxford )

 1. Колір.

Зверніть увагу , на забарвлення.  Тут уже справа Вашого смаку, але необхідно усвідомлювати , шанс, що Вас помітять рятувальники збільшується при обранні яскравого кольору для ранцю.

Штурмові рюкзаки.

Для більшості ця назва асоціюватиметься з військовим напрямком. Але це не так. Все набагато легше. Цей наплічник допоможе подолати найскладніші та найгірші ділянки шляху. Для прикладу : альпіністи залишають речі що не пригодяться їм для “штурмування останньої висоти”, робити це зручно саме з таким видом ранцю. Являють собою високотехнологічні рюкзаки об’ємом  до 40 літрів. Мають жорстку спинку та пояс, також є відділення під питну систему.

Тактичні рюкзаки.

Приміняються не тільки військовослужбовцями , а й досить популярні серед рибалок  та мисливців. В цих моделях дуже багато невеличких кишень, є можливість  для кріплення різноманітних видів підсумків та закріплення речей на зовнішній стороні за допомогою стяжок. Сучасні тактичні рюкзаки мають об’єм від 20 до 60  літрів. Наявність поясного ременя не є обов’язковим, тому він злегкістю може бути від’єднаним. Типаж кольорів досить різноманітний. Зазвичай практикують камуфляжне забарвлення для кращого злиття з місцевістю.

Велосипедні рюкзаки.

Наплічники  з об’ємом біля 20 літрів. Їх характерна особливість, що вирізняє їх серед інших  видів –це спеціальна сітка на спині, яка залишає невеликий простір між спиною велосипедиста  та баулом з речами, що створює вентелюючу систему. Також є оснащене місце для гідраторів та спеціальне кріплення для велошолома. На цих рюкзаках мають бути обов’язковими світло відбиваючі наліпки.  Це допоможе автомобілістам ідентифікувати Вас ,під час нічних пересувань або при поганій видимості.

Міські рюкзаки.

Найчастіше використовується ( як Ви вже здогадалися) у межах міста, тому особливих характеристик для нього не потребуюється, головне , щоб виглядав модно. А на сучасному ринку, благо, хватає вибору. Об’єм складає від 5 до 30 літрів, пошивка із натуральних та синтетичних тканин.

В міському ранці може бути як одне основне відділення, так і декілька, для комфортного перенесення канцелярії  ,книг та ноутбука.

 

Ось такі різновиди ранців ми сьогодні представили Вашій увазі та надіємося , що допомогли  Вам зорієнтуватися у виборі рюкзака, котрий Вам підійде та не розчарує Вас.

 

01 березня 2018
Поділіться публікацією у соцмережах